Siłownik ETH – poznaj różne rodzaje siłowników!

Mechaniczny siłownik ETH działa w celu wykonania ruchu poprzez przekształcenie jednego rodzaju ruchu, takiego jak ruch obrotowy, w inny rodzaj, taki jak ruch liniowy. Przykładem jest zębatka. Działanie siłowników ETH opiera się na kombinacjach elementów konstrukcyjnych, takich jak koła zębate i szyny lub koła pasowe i łańcuchy. W napędach zastosowano zębatkę z dwoma zębatkami i jednym zębnikiem. Przykładem są pneumatyczne siłowniki zębatkowe, które można wykorzystać do sterowania zaworami w transporcie rurociągu.


Siłownik ETH jest urządzeniem elektronicznym służącym do konwersji i sterowania sygnałami mechanizmu. Siłowniki są podzielone na niektóre kategorie, takie jak siłowniki hydrauliczne, pneumatyczne, elektryczne, termiczne lub mechaniczne. Urządzenia wykonawcze wykorzystują formę mocy do przekształcania sygnału sterującego na sygnały mechanizmu. Od elektrycznych zamków drzwi w samochodach po lotki w samolotach, siłownik ETH jest wszędzie wokół nas. W czujnikach bezprzewodowych wykorzystywane są również siłowniki do przekształcania postaci sygnałów elektrycznych na inną formę. Poniżej udostępniamy niektóre typy siłowników.

– Siłowniki pneumatyczne: Siłowniki pneumatyczne służą do zapewnienia ruchu i siły liniowej lub obrotowej zautomatyzowanym systemom mechanizmów. Na przykład w zastosowaniach przemysłowych.

– Siłownik hydrauliczny: Aby rozwiązać problem siłowników pneumatycznych, zaprojektowano problem siłowników hydraulicznych. W siłownikach pneumatycznych nie potrzebujemy dużej siły do ​​sterowania sygnałami mechanizmu. Siłowniki hydrauliczne zwykle działają na wartość, gdy wymagana jest duża siła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 8 =