Szkoła windsurfingu Chałupy – zajęcia dla dzieci i dorosłych

Windsurfing to sport uprawiany w potencjalnie nieprzyjaznym środowisku, dlatego szkoły windsurfingu i kitesurfingu oferują rozmaite kursy i zajęcia. Oznacza to, że zanim uderzymy w wodę, musimy poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że wrócimy na brzeg. Istnieje wiele dokładnych artykułów na temat bezpieczeństwa i wkrótce sam je napiszę. Na razie pamiętaj o tych elementach listy kontrolnej:
– Zapisz się do miejsca jakim jest szkoła windsurfingu Chałupy,
– Sprawdź sprzęt windsurfingowy, aby upewnić się, że nie jest uszkodzony i pęka na wodzie,
– Unikaj windsurfingu na wiatrach na morzu (jeśli tak, trzymaj się blisko brzegu, jeśli to możliwe, gdzie nadal możesz stać),
– Nie uprawiaj windsurfingu sam,
– Jeśli na wodzie są inni, w razie potrzeby mogą uzyskać pomoc,
– Noś odzież, która zapewni ci ciepło, jeśli będziesz pływać przez co najmniej godzinę,
– Sprawdź zalecenia dotyczące bezpieczeństwa na learntowindsurf.com lub sprawdź mój post na temat bezpieczeństwa w windsurfingu, aby uzyskać więcej informacji.

Teraz faktyczna nauka windsurfingu, jaką da Ci szkoła windsurfingu Chałupy:
Zanim zaczniemy, musimy najpierw ustalić kierunek wiatru i odpowiednio dostosować pozycję deski i żagla. Deska i żagiel zostaną ustawione w pozycji T. Oznacza to, że deska zostanie ustawiona pod kątem 90º do wiatru, a żagiel 90º do deski skierowanej w dół. Teraz jedną stopą po obu stronach stopy masztu chwytamy za hol i upewniając się, że wstajemy, zaczynamy podciągać żagiel. Dlaczego plecy proste? Żagiel może wynosić od 2,5 do 6 m2, a może nawet większy. Cała ta powierzchnia jest wypełniona wodą, co czyni ją bardzo ciężką. Próba podniesienia tego przez nasze plecy zamiast nóg może i zrani kręgosłup. Naciskanie nogami to prosty sposób na uniknięcie pociągnięcia mięśni lub innego poważnego uszkodzenia pleców. Ten czynnik jest zwykle czymś, o czym szybko zapominamy, zwłaszcza gdy się zmęczyliśmy. Staraj się nie zapomnieć! Najłatwiejszym sposobem na wyciągnięcie żagla jest wstanie prosto i obrócenie ramion i przesuwanie rękami w górę linii podnoszenia, aż maszt znajdzie się w naszym zasięgu przy następnym skręcie ramienia. Szkoła windsurfingu Chałupy oferuje profesjonalne kursy – naucz się korzystać z przyjemności tego sportu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =