Bramy segmentowe jak bezpiecznie je czyścić?

Jak bezpiecznie czyścić bramy segmentowe?
Brama garażowa jest przydatną funkcją, która często pozostaje niezauważona, dopóki nie pojawi się problem. Jednak zwrócenie szczególnej uwagi na ten system, zanim pojawią się problemy, wydłuży jego żywotność. Powinieneś czyścić bramy segmentowe przynajmniej dwa razy w roku, częściej, jeśli mieszkasz na wybrzeżu lub innych dużych zbiornikach słonej wody. Wiatr niesie resztki tej wody i uderza w drzwi. Z biegiem czasu spowoduje to uszkodzenie twoich drzwi i uczyni je bardziej podatnymi na inne uszkodzenia. Nawet jeśli nie mieszkasz na wybrzeżu Wielkiego Jeziora Słonego, ochrona bramy segmentowej garażowej jest nadal ważnym krokiem dla odpowiedzialnego właściciela domu. Powinieneś wiedzieć, że istnieje właściwy i niewłaściwy sposób czyszczenia drzwi garażowych. czyste drzwi garażowe

Oto bezpieczne sposoby czyszczenia bram:
1.Użyj wody i mydła. Chociaż wykończenie drzwi garażowych jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać silny wiatr i burze, nie radzi sobie dobrze z silnymi chemikaliami. Do czyszczenia bramy segmentowej należy używać wyłącznie wody i mydła. Zarówno mydło do mycia naczyń, jak i mydło samochodowe są dopuszczalne i bezpieczne. Proste spłukanie pozbędzie się dużo kurzu i brudu i zapobiegnie wleczeniu się silnika i gąsienic.

2. Odkurz i nasmaruj ścieżki. Dobrym pomysłem jest czyszczenie śladów w tym samym czasie, gdy myjesz drzwi. Pozwoli to uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń i powodowania problemów. Wystarczy zwykła ścierka. Jednak później, jeśli chcesz użyć smaru, pamiętaj, aby unikać olejów na bazie oleju. Te wraz ze smarem przywierają do brudu i bardziej zapychają gąsienice. Lepszą opcją są smary na bazie silikonu.

3. Woskuj swoje bramy segmentowe. Dodanie smaru do szyn i drzwi nie tylko pomaga dobrze wyglądać, ale zapobiega rdzy. Aby woskować bramę garażową, możesz użyć wosku samochodowego lub określonego wosku do drzwi. Każda z nich zapobiegnie nadmiernemu zużyciu i uszkodzeniu przez rozdarcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − four =