Wędzarnia do ogrodu – zrób ją sam!

Teraz, mając na uwadze podstawowe zasady, musisz najpierw zastanowić się, czy chcesz, aby Twoja wędzarnia do ogrodu była przenośna. (Przenośna niekoniecznie oznacza, że ​​można go załadować na tył pickupa, ale po prostu możesz go przenieść.)

Wędzarnie do ogrodu mogą być stałymi urządzeniami na twojej nieruchomości lub mogą być ustawieni i przeniesieni w razie potrzeby. Na przykład, możesz mieć piękną ceglaną wędzarnię do ogrodu z dużą wszechstronnością i dużą ilością miejsca dla palących, jednak nie będziesz w stanie przenieść jej w inne miejsce na swoim podwórku.

Wędzarnia do ogrodu z cegieł i kamieni ma dużo przewagi nad innymi. Cegła utrzymuje ciepło, więc gdy jeden z tych palaczy osiągnie odpowiednią temperaturę, utrzyma ciepło bardzo dobrze. To wyrównuje skoki ciepła, które mogą wystąpić w wielu konstrukcjach metalowych. Dzięki palaczowi o stałej strukturze możesz również dodać wszystkie funkcje, które możesz chcieć. Elektryczność i hydraulika mogą zostać dodane do urządzenia, co zapewnia znacznie większą wszechstronność w dziedzinie gotowania na świeżym powietrzu. Oczywiście, tylko dlatego, że chcesz używać cegieł lub bloków, nie oznacza to, że nie możesz stworzyć tymczasowego lub nietrwałego palacza. Na przykład, możesz zrobić tymczasową kuchenkę wieprzową z pustaków żużlowych wypełnionych piaskiem i niektórych dachówek blaszanych. Teraz, gdy zastanawiałeś się, czy ma to być wędzarnia do ogrodu czy wielki grill z funkcją wędzarni ogrodowej, musisz uzyskać dostęp do najważniejszego zasobu, który masz pod ręką – swoich umiejętności. Jeśli masz ochotę na spawanie i murowanie, prawdopodobnie posiadasz wszystkie umiejętności, których potrzebujesz, aby stworzyć jakikolwiek palacz. Jeśli jednak nie czujesz, że masz umiejętności lub dostęp do narzędzi, powinieneś spróbować spojrzeć na innego rodzaju palacza. Najlepiej zacząć od tego, co wiesz i pracować na swój sposób. Wielu ludzi, którzy zrobili imponujących palaczy, zaczęło robić małe rzeczy. Nic się nie liczy jak doświadczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × two =