Szkolenia CBT – czy warto je przejść?

Ludzie często doświadczają myśli lub uczuć, które wzmacniają lub pogłębiają błędne przekonania. Takie przekonania mogą powodować problematyczne zachowania, które mogą wpływać na wiele dziedzin życia, w tym rodzinę, romantyczne relacje, pracę i naukowców. Na przykład osoba cierpiąca na niską samoocenę może odczuwać negatywne myśli na temat własnych zdolności lub wyglądu. W wyniku tych negatywnych wzorców myślenia jednostka może zacząć unikać sytuacji społecznych lub tracić możliwości awansu w pracy lub w szkole. Psychoterapeuta, który odbył szkolenia CBT, może pomóc w takich sytuacjach.

Aby zwalczyć te destrukcyjne myśli i zachowania, terapeuta poznawczo-behawioralny, który przeszedł szkolenia CBT, zaczyna od pomocy klientowi w zidentyfikowaniu problematycznych przekonań. Ten etap, znany jako analiza funkcjonalna, jest ważny dla uczenia się, w jaki sposób myśli, uczucia i sytuacje mogą przyczyniać się do zachowań nieprzystosowujących.

Proces ten może być trudny, szczególnie dla pacjentów, którzy zmagają się z introspekcją, ale może ostatecznie doprowadzić do odkrycia siebie i wglądu, które są istotną częścią procesu leczenia. Ważne aby trafić na specjalistę, który odbył profesjonalne szkolenia CBT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × two =