Jakie zalety ma fotowoltaika Warszawa?

Z ekonomicznego punktu widzenia w większości krajów energia elektryczna wytwarzana przez panele słoneczne z fotowoltaiki Warszawa jest wciąż droższa niż energia elektryczna wytwarzana przez spalanie brudnych, zanieczyszczających paliw kopalnych. Świat ma ogromne inwestycje w infrastrukturę paliw kopalnych i chociaż potężne koncerny naftowe zajmowały się odejściem energii słonecznej, wydaje się, że są bardziej zainteresowane przedłużeniem żywotności istniejących rezerw ropy i gazu dzięki technologiom takim jak szczelinowanie (szczelinowanie hydrauliczne).

Politycznie firmy naftowe, gazowe i węglowe są niezwykle potężne i wpływowe i są odporne na regulacje środowiskowe, które faworyzują technologie odnawialne, takie jak energia słoneczna i wiatrowa, czyli fotowoltaika Warszawa. Technologicznie, jak już widzieliśmy, fotowoltaika Warszawa jest stałym „działaniem w toku”, a znaczna część światowych inwestycji w energię słoneczną wciąż opiera się na technologii pierwszej generacji.

Kto wie, może minie jeszcze kilkadziesiąt lat, zanim ostatnie postępy naukowe sprawią, że argumenty przemawiające za energią słoneczną będą naprawdę przekonujące? Jednym z problemów z tego rodzaju argumentami jest to, że ważą tylko podstawowe czynniki ekonomiczne i technologiczne i nie biorą pod uwagę ukrytych kosztów środowiskowych takich rzeczy, jak wycieki ropy, zanieczyszczenie powietrza, zniszczenie ziemi z wydobycia węgla lub zmiany klimatu – a zwłaszcza koszty w przyszłości , które są trudne lub niemożliwe do przewidzenia. Jest całkiem możliwe, że rosnąca świadomość tych problemów przyspieszy odejście od paliw kopalnych, nawet jeśli nie będzie dalszych postępów technologicznych; innymi słowy, może nadejść czas, kiedy nie będzie nas stać na odroczenie powszechnego przyjęcia energii odnawialnej, czyli fotowoltaiki Warszawa. Ostatecznie wszystkie te czynniki są ze sobą powiązane. Dzięki silnemu przywództwu politycznemu świat mógłby jutro zaangażować się w rewolucję słoneczną w której główną przyczyną byłaby fotowoltaika Warszawa: polityka mogłaby wymusić usprawnienia technologiczne, które zmieniają ekonomikę energii słonecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − two =