Zakład kamieniarski Strzegom radzi jak dbać o nagrobki

Zakład kamieniarski Strzegom radzi jak dbać o nagrobki. Przeczytaj te punkty, o których należy pamiętać podczas czyszczenia nagrobka.

– Bez myjek wysokociśnieniowych.
Zakład kamieniarski Strzegom radzi byś unikał myjek wysokociśnieniowych lub myjek ciśnieniowych, zwłaszcza podczas czyszczenia starzejącego się kamienia, możesz naprawdę uszkodzić wykończenie nagrobka. Nowoczesne nagrobki wykonane przez zakład kamieniarski Strzegom radzą sobie z czyszczeniem bardzo niskim ciśnieniem, należy jednak pamiętać, że kamień nabiera charakteru z wiekiem. Nadmierne czyszczenie może spowodować utratę niektórych indywidualnych, naturalnych cech, które czas i warunki pogodowe wydobywają z kamienia.

– Bez ostrych chemikaliów.
Nigdy nie używaj silnych chemikaliów na nagrobku z zakładu kamieniarskiego Strzegom, ponieważ spowodują one erozję kamienia. Czyszczenie nagrobków wybielaczem rozbije kamień, może nie być to od razu widoczne, ale z czasem zaczną się pojawiać uszkodzenia.

– Mokry kamień.
Utrzymuj kamień mokry podczas czyszczenia. Niektórzy eksperci z miejsca jakim jest zakład kamieniarski Strzegom od renowacji kamieni zalecają czyszczenie od dołu do góry, aby zabrudzenia nie były stale usuwane, zaznaczając obszar, który ma być jeszcze umyty. Płucz kamień kilka razy po czyszczeniu, aby upewnić się, że wszystkie środki czyszczące zostały wypłukane z powierzchni.

– Czyszczenie nagrobków na cmentarzu.
Skontaktuj się z zarządem cmentarza lub administracją przed przystąpieniem do czyszczenia lub renowacji nagrobków. Każdy cmentarz będzie miał indywidualne zasady dotyczące prac przeprowadzanych na nagrobkach. Sprawdź, czy kamień jest bezpieczny. Upewnij się, że kamień jest stabilny i bezpieczny do pracy. Czasami pomnik może z czasem ulec wewnętrznej degradacji, powodując kruchość struktury, która może pękać, pękać lub upaść podczas czyszczenia.

Test punktowy:
Najpierw przetestuj czyszczenie na małym, niewidocznym obszarze, aby upewnić się, że nie będzie śladów ani plam. Uważaj na szczegóły Zachowaj szczególną ostrożność podczas czyszczenia delikatnych napisów, zdjęć lub zdjęć. Po wyczyszczeniu nagrobka lub nagrobka powinno to być dobre na kolejną dekadę. Jeśli po oczyszczeniu nagrobka nie uzyskasz pożądanego rezultatu, możesz potrzebować profesjonalnej odbudowy kamienia, aby na niego spojrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − three =