Zakład kamieniarski oferuje nagrobki nie tylko z kamienia

Ważne jest, aby wybrać materiał na nagrobki, który może przetrwać wiele pokoleń. Jeśli chodzi o trwałość, najlepszym rozwiązaniem są granit i marmur. Możesz dokonać wyboru między tymi dwoma materiałami w oparciu o budżet, ponieważ marmur jest zwykle bardzo drogi w porównaniu do granitu a dochodzi do tego także koszt za pracę zakładu kamieniarskiego.

Zakład kamieniarski oferuje także alternatywne materiały na nagrobki takie jak:
Żelazo: Ten konkretny materiał jest trwały i może trwać przez pokolenia. Ale ten wykonany z kutego żelaza nie wytrzymuje próby czasu. Ten rodzaj nagrobków jest często wykonywany przez wyspecjalizowane odlewnie lub miejscowego kowala.

Łupek: Ze względu na gładką i przyjemną fakturę łupek łupkowy był również popularny przez pewien czas. Łatwo było go wyrzeźbić i często podkreślano go białą farbą lub złoceniami. Ponieważ jednak z czasem był nieco porowaty i rozpadał się, jego popularność nie trwała długo i zwykle zakład kamieniarski wymieniał go na pomnik marmurowy lub granitowy.

Kamienie polowe: Najwcześniejszą formę nagrobków wykonano z kamieni polnych. Naturalne kamienie polne użyte do wykonania nagrobków pozostawiono albo nieoznakowane, albo ozdobiono metalowym szydłem. Zazwyczaj takie nagrobki wykonane przez zakład kamieniarski zawierały symbol oraz imię i wiek zmarłego.

Drewno: Był to popularny materiał w epoce gruzińskiej i wiktoriańskiej. Został wykonany w skomplikowanych projektach, ale ponieważ nie miał współczynnika trwałości, materiał ten wkrótce został zastąpiony innymi trwałymi materiałami. Z powodu naturalnego rozkładu nagrobki z drewna nie mogą przetrwać dłużej niż 50 do 100 lat, dlatego zakład kamieniarski od razu zaleca wykonanie nagrobka z marmuru lub innego kamienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + six =