Unieważnienie małżeństwa kościelnego jest możliwe!

Kiedy można starać się o unieważnienie małżeństwa kościelnego? Ludzie często przychodzą do prawników z prośbą o pomoc w unieważnieniu małżeństwa. Przybywają z przekonaniem, że krótkie małżeństwo bez dzieci oznacza, że ​​mogą uniknąć bólu, złożoności i kosztów rozwodu i po prostu unieważnić małżeństwo. Ludzie czerpią ten pomysł ze starych filmów i telewizji. Jednak wszyscy wiemy, że fabuły telewizyjne i filmowe grają szybko i swobodnie z faktami. Niektórzy mylą unieważnienie małżeństwa kościelnego z różnorodnością prawną. W rzeczywistości podstawy do legalnego unieważnienia małżeństwa są bardzo ograniczone. Długość małżeństwa nie ma znaczenia, podobnie jak brak dzieci. Ważne jest, aby udowodnić, że małżeństwo było nieważne lub nieważne w chwili, gdy miało ono miejsce.


Unieważnienia cywilne a kościelne:
Kościół rzymskokatolicki i niektóre kościoły protestanckie są zdania, że ​​małżeństwo jest świętą więzią i nie pozwala na rozwód w kościele. Niektóre z tych kościołów oferują religijną drogę rozwiązania małżeństwa (unieważnienie kościelne), która pozwoli na ponowne małżeństwo w kościele. Unieważnienie małżeństwa kościelnego nie wywołuje skutków prawnych poza kościołem.
Co sprawia, że ​​małżeństwo jest nieważne lub nieważne? Niektóre małżeństwa są nieważne z mocy prawa. Nie możesz poślubić swojego brata, matki, ojca, ciotki ani wujków. W Warszawie pierwsi kuzyni mogą zawrzeć związek małżeński tylko wtedy, gdy mają 65 lat lub jeśli posiadają dokumentację potwierdzoną przez sędziego, że przynajmniej jeden z nich nie jest w stanie się rozmnażać. Wszystkie te zakazy zostały określone w statucie stanowym. Ponadto istnieją inne zakazy małżeńskie uznane przez prawo. Zawieranie małżeństwa bigamicznego jest nielegalne. Małżeństwo bigamistów ma miejsce, gdy jedno z małżonków jest już w związku małżeńskim z inną osobą. Małżeństwa kazirodcze i małżeństwa bigamiczne od samego początku są nielegalne. To czyni ich nieważnymi. Inne małżeństwa są raczej nieważne niż nieważne. Oszustwo może unieważnić małżeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × one =