Jakie ubrania do karmienia wybrać?

Jeśli planujesz karmić dziecko lub już karmisz piersią, prawdopodobnie zadałeś pytanie: „Co mam nosić, kiedy karmię piersią?”. To ważne pytanie, które należy zadać przed pielęgniarką, ponieważ niektóre ubrania do karmienia są znacznie łatwiejsze do noszenia niż inne. Być może Twoi znajomi proponują sugestie, a po okresie opieki zapewne będziesz oferować innym znajomym te same wskazówki. Właściwe ubranie do karmienia może i będzie ułatwiać życie w pracowitych dniach z nowym dzieckiem.

Jakie są najlepsze ubrania do karmienia piersią?
Nie musisz kupować specjalnej odzieży do karmienia piersią, aby móc wygodnie karmić piersią. Zapinana na guziki bluzka, którą możesz szybko otworzyć lub koszulka, którą możesz podciągnąć, aby odsłonić swoje piersi, będzie dobrze działać. Jeśli jednak chcesz kupić ubrania do karmienia, istnieje wiele wzorów i stylów do wyboru. Dzięki rozcięciu lub klapie z przodu ubrania pielęgnacja może ułatwić i dyskretniej karmić piersią.

Wskazówki dotyczące wybierania ubrań do karmienia piersią:
Przyjrzymy się konkretnym artykułom odzieżowym poniżej, ale kilka ogólnych wskazówek dotyczących garderoby to świetny sposób na rozpoczęcie planowania. Wybierając ubrania do karmienia do swojej garderoby, pamiętaj, że wzory, nadruki i ciemniejsze kolory pomogą ukryć wszelkie nieoczekiwane wycieki znacznie lepiej niż bryły lub jasne kolory. Możesz również założyć wkładki laktacyjne wewnątrz biustonosza, aby pomóc wchłonąć mleko z nieszczelnych piersi i zapobiec przedostawaniu się plam do ubrania. Chociaż są one pomocne, wiele nowych matek powie ci, że wkładki laktacyjne tylko w pewnym stopniu pomagają. Kurtki, kamizelki i swetry dobrze mieć pod ręką na wypadek, gdybyś musiał szybko zakryć żenującą plamę. Mogą pełnić również funkcję pokrowca pielęgnacyjnego, co pozwala dyskretniej karmić piersią. Szaliki i szale są również świetnymi akcesoriami, które mogą zakrywać przecieki i pomagają zapewnić prywatność, jeśli będziesz karmić piersią w miejscach publicznych. Staraj się trzymać z dala od obcisłych staników, bluzek i bluzek. Nacisk na ciasne ubranie na piersi może być niewygodny i może prowadzić do obolałych sutków, zatkanych przewodów mlecznych lub zapalenia sutka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + fourteen =