Domki na kołach podlegają kodowi pojazdu rekreacyjnego

Dla niektórych z nas redukcja do małego domu jest marzeniem – ostatecznym minimalistycznym stylem życia, szansą na życie bliżej natury, bez stresu spłacania kredytu hipotecznego przez resztę naszych najlepszych lat. W końcu przez większość historii rodziny żyły bez ogromnych salonów i zapasowych sypialni. Dlaczego nie zamienić życia w dużym domu i całą tę przestrzeń, którą musisz zachować, aby zamieszkać w swoim małym mieszkanku takim jak domki na kołach? Ale zanim ty i twoja rodzina zaczniecie planować swój nowy, pełnoetatowy sposób życia w małym domku, ważne jest, aby pamiętać, że te urocze stworzenia wciąż zajmują szarą strefę.

Jak możesz się upewnić, że twoje domki na kołach nie są wyjęte spod prawa? Omówmy niektóre z najczęstszych problemów związanych z planowaniem, zagospodarowaniem przestrzennym, budowaniem i mieszkaniem w domu, który jest mały, ale wciąż ma tylko potrzebny pokój.

Zdecyduj, jakie domki na kołach chcesz kupić! Po pierwsze, szybki start w ruch małego domku: zgodnie z Międzynarodową Radą Kodeksu, aby dom mógł zostać oficjalnie uznany za mały, dom musi mieć 400 stóp kwadratowych lub mniej (z wyłączeniem strychów). Małe życie występuje również w dwóch różnych formach: ruchome (na kółkach) lub stacjonarne (na fundamencie). Który domek na kołach wybierzesz, będzie miało duży wpływ na to, gdzie możesz mieszkać, więc ważne jest, aby wiedzieć, co jest. Dom musi zostać postawiony na fundamencie, aby był prawdziwy dom. Dlaczego to ma znaczenie? Jeśli twój mały dom ma koła, może podlegać kodowi pojazdu rekreacyjnego, który jest o wiele mniej rygorystyczny niż kod wymagany dla domu na fundamencie. Może to nawet brzmieć dobrze, jeśli marzysz o życiu poza siecią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fourteen + 14 =