Firma K2 wykona remonty Trójmiasto

Maj w Trójmieście oznacza burze i dużo deszczu. W maju średnia opadów wyniosła 5,9 cala przez jedenaście dni. Konieczne jest sprawdzenie wnętrza i zewnętrznej części domu pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez wodę, bo być może czekają Cię remonty Trójmiasto prędzej niż myślisz. Pozostawienie bez nadzoru wilgoci może spowodować toksyczną pleśń, zgniliznę drewna, a nawet korozję strukturalną. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas badania domu pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez wodę.

1. Podłogi i ściany.
Będziesz chciał uważać na wszelkiego rodzaju przebarwienia. Plamy wodne mogą być oczywiste, ale mogą również wyglądać jak ciemny lub wybrzuszony obszar pod farbą. Obszary podłogi, które wydają się uniesione lub wyboczone, mogą wskazywać na gromadzenie się wody. Wilgotna wykładzina to kolejny sposób, aby wiedzieć, że tam, gdzie nie powinno być wody. Pęknięcia w płytach kartonowo-gipsowych mogą również świadczyć o problemie z wodą w ścianach i konieczne będzie wykonanie generalnego remontu przez firmę z Trójmiasta.
2. Urządzenia.
Sprawdź, czy w przelewie nie ma wody i lodówki. Jeśli taca przelewowa nie jest sucha, musisz oddać urządzenie do serwisu. Może to być tak proste, jak zatkanie rury spustowej lub coś więcej. Tace przelewowe nie są zaprojektowane do przechowywania dużej ilości wody i mogą dość szybko spływać, powodując dalsze uszkodzenia domu.
3. Zapachy.
Twój nos może wiele powiedzieć o twoim domu. Jeśli poczujesz pleśń, pleśń lub wilgoć jakiegokolwiek rodzaju, przyjrzyj się bliżej, aby dowiedzieć się, skąd może pochodzić i gdzie będzie trzeba zlecić majstrowi remonty Trójmiasto. Starsze domy mogą mieć zapach stęchlizny od samego wieku. Zapachy spowodowane przez zalanie wodą będą bardziej wyraźne, im bardziej się do nich zbliżysz.
4. Dach i poddasze również często mogą wymagać remontu Trójmiasto.
Jeśli na strychu znajdziesz problemy z wodą, musisz sprawdzić dach. Poszukaj złamanych, zwijających się lub uszkodzonych dachówek. Jeśli znajdziesz luźne dachówki, sprawdź pod nimi, aby upewnić się, że podkład jest taktowny. Musisz także spojrzeć na obróbkę blacharską, aby sprawdzić, czy jest pęknięta lub czy uszczelka poluzowała się lub oderwała od powierzchni. Należy również sprawdzić rury hydrauliczne i odpowietrzające.
5. Dziedziniec.
Stojąca woda na twoim podwórku jest doskonałym wskaźnikiem, że masz problem z drenażem. Nie tylko uszkodzi trawnik pozostawiony bez opieki, ale może również powodować korozję fundamentu.
6. Okna i płyty główne.
Uważaj na kruszące się drewno w oknach i listwach przypodłogowych. Winą może być infiltracja wody zza ścian. 7. Instalacja wodociągowa.
Sprawdź rury i krany pod kątem korozji i wycieków. Szukaj kałuży wody pod wszystkimi zlewami – nawet te małe mogą być uszkodzone i będą nadawały się na remonty Trójmiasto. Upewnij się, że całe uszczelnienie jest nienaruszone i nie pęka. Węże w pralce i za zlewami nigdy nie powinny być elastyczne ani łamliwe. Jeśli znajdziesz coś, co Twoim zdaniem może być przyczyną szkód spowodowanych przez wodę, zadzwoń do nas do K2 Budownictwo. Nasi profesjonaliści są gotowi ocenić problem i pracować z Tobą, aby go naprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =