Kursy kitesurfingu Jurata na Helu

Instruktor u którego wykupiliśmy kursy kitesurfingu Jurata, miał ze mną trudności. Chciałem zdecydowanie za dużo, za szybko i rozgniewałem się na siebie, gdy tylko wszystko nie wyszło za pierwszym razem. Podczas gdy inni mijali mnie dość swobodnie, kontynuowałem lądowanie niekontrolowanych skoków na dziesięć metrów do przodu po nierównym lądowaniu. Nawet kite musiał pozwolić swojemu życiu wznieść się …
Po kilku kolejnych próbach w końcu mi się udało, wskoczyłem na deskę i przejechałem kilka metrów, tylko kilka metrów, aż całkowicie mnie powaliło, ale pojechałem! Przez kilka następnych dni wszyscy moglibyśmy dalej pracować nad naszymi umiejętnościami i cieszyć się każdą godziną z wiatrem.

Nasze ostatnie wrażenie: mieliśmy „tylko” cztery dni, ale cieszyliśmy się każdą sekundą w Juracie. Dużo miłych rozmów i śmiechu z innymi gośćmi na miejscu. Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym kitterem, wszyscy się ze sobą dogadują, w końcu wszyscy chcą tego samego: kitesurfingu w Juracie! Czas mijał zbyt szybko i nie mogę się doczekać kolejnych przygód, które na mnie czekają.

Czy kitesurfing jest niebezpieczny czy trudny?
Kitesurfing jest głównym nurtem sportowym od kilku lat. Oznacza to, że istnieje wiele nieporozumień związanych z tym, jak to działa, ile kosztuje, jak jest bezpieczny i czego potrzebujesz. Kiedy ludzie myślą o kitesurfingu, jest to tak samo jak windsurfing lub wakeboard. Naprawdę ten sport jest zupełnie inny niż wszystko inne. Praktycznie jest to sport deskowy, który łączy 75% latania latawcem i 25% jazdy na desce.
Czy kitesurfing jest niebezpieczny? To nie jest prawda. Jeśli weźmiesz kursy kitesurfingu Jurata i przestudiujesz całe techniki, aby zapewnić ci bezpieczeństwo. Ale jeśli jest to niebezpieczne, szczególnie wychodzisz w niebezpiecznych warunkach, więc próbujesz dowiedzieć się o swoim. Teraz sprzęt jest dość bezpieczny i wykorzystuje tylko zbędne systemy.
Wszystko, co musisz wiedzieć o lataniu na wietrze!
Jedną z największych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój latawiec, jest bycie najlepszym latawcem. Wykonane latawce latające mogą zwykle stracić nawet 3 kilometry/h wiatru, a następnie nadal próbować jeździć z powodu latawca poruszającego się w strefie mocy. Jednak najlepszym sposobem, aby stać się wielkim latawcem latającym, jest po prostu latanie w lekkim wietrze. Po prostu dużo się uczysz w ciągu godziny latania i uzyskasz niesamowite wrażenia z latania latawcem.

Wniosek.
Z punktu widzenia intencji kursy kitesurfingu Jurata zapewniają wiele korzyści, o wiele więcej niż windsurfing, z wyjątkiem sytuacji związanych z bezpieczeństwem. Jeśli chodzi o sensację, kitesurfing jest zabawnym sportem, a także bardzo prosty i szybki do nauczenia się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + twenty =