Mieszkania na sprzedaż

Zakup domu lub mieszkania na sprzedaż wymaga dużo czasu i wysiłku, ale te 10 kroków może pomóc w zarządzaniu zakupem w domu i pomóc w podejmowaniu najlepszych decyzji.
Krok 1: Zacznij swoje badania wcześnie! Jak najszybciej zacznij czytać strony internetowe, gazety i czasopisma, które zawierają oferty nieruchomości. Zanotuj konkretne domy, które Cię interesują i zobacz, jak długo pozostają na rynku. Zwróć również uwagę na wszelkie zmiany w cenach ofertowych. Pozwoli to na poznanie trendów mieszkaniowych w określonych obszarach.
Krok 2: Ustal, ile domu możesz sobie pozwolić kupując mieszkania na sprzedaż od dewelopera.
Kredytodawcy zazwyczaj zalecają, aby ludzie szukali domów, które kosztują nie więcej niż trzy do pięciu razy więcej niż ich roczny dochód gospodarstwa domowego, jeśli nabywcy domu planują dokonać 20% zaliczki i mają umiarkowaną kwotę innego zadłużenia. Ale powinieneś dokonać tego na podstawie własnej sytuacji finansowej. Skorzystaj z naszego kalkulatora przystępności cenowej, aby zobaczyć, ile możesz sobie pozwolić na dom. Aby pomóc Ci zaoszczędzić na zaliczkach, wypróbuj Plan działania, który ułatwia odkładanie pieniędzy każdego miesiąca.
Krok 3: Uzyskaj wstępnie zakwalifikowany i wstępnie zatwierdzony kredyt na kredyt hipoteczny na Twoje wymarzone mieszkania na sprzedaż. Zanim zaczniesz szukać domu, musisz wiedzieć, ile możesz faktycznie wydać. Najlepszym sposobem na to jest uzyskanie kwalifikacji wstępnej na kredyt hipoteczny na mieszkanie. Aby uzyskać wstępną kwalifikację, wystarczy podać informacje finansowe bankierowi hipotecznemu, takie jak dochód i kwota oszczędności i inwestycji. Twój pożyczkodawca przejrzy te informacje i powie Ci, ile możemy Ci pożyczyć na zakup mieszkania. To wskaże zakres cen domów, na które powinieneś patrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 5 =