Dachy Warszawa

Kiedy właściciele domów myślą o przyczynach uszkodzenia dachu, często myślą o bardziej oczywistych przykładach – takich jak wpływ pogody lub długoterminowe skutki zużycia. I choć te przyczyny są ważne, często zapominamy o wpływie świata naturalnego na nasz dach – nie tylko z dzikiej przyrody i wiatru, ale także z drzew. Tutaj poświęcamy kilka minut, aby dowiedzieć się, w jaki sposób drzewa mogą uszkodzić dach. Być może twój dom w Warszawie jest otoczony drzewami, a może po prostu masz jedno lub dwa drzewa w swoim ogrodzie. Im więcej drzew masz, a im bliżej domu, tym większe prawdopodobieństwo, że doświadczysz uszkodzeń dachu, nawet o tym nie wiedząc. Uszkodzenia dachu powodowane przez drzewa są znacznie bardziej powszechne niż wielu ludzi uważa. Zespół dachowy w firmie Dekar wielokrotnie spotykał się z takimi przykładami. Wielu właścicieli domów jest zaskoczonych, gdy dowiadują się o szkodach – zarówno krótko-, jak i długoterminowych – jakie mogą zrobić drzewa. Dlatego tak ważne są regularne kontrole. Inspekcje dają możliwość poznania obecnych mocnych i słabych stron swojego dachu. Poświęćmy kilka chwil, aby dowiedzieć się, w jaki sposób drzewa mogą uszkodzić dachy Warszawa.
1 – Zwisające gałęzie.
Zima przynosi najtrudniejszą pogodę – wiatr i śnieg. Nad wiatrem i śniegiem zwisające gałęzie mogą pękać – spadając na dach i narażając na szwank półpasiec twojego domu. Z czasem uszkodzenia gromadzą się i powodują wycieki. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś mieć promień dziesięciu stóp w odległości od wystających gałęzi. Poświęć trochę czasu na zbadanie drzew – zidentyfikowanie wszelkich punktów zgnilizny lub rozkładu. Oczyść swój dom z tego ryzyka i może uchronić cię przed znacznymi obrażeniami.
2 – Liście. Tak – liście mogą również uszkodzić Twój dom i dachy Warszawa! Nie dlatego, że liście aktywnie rozbijają gonty, ale z powodu efektu akumulacji. Kiedy liście gromadzą się na dachu, szczególnie w gęstych ilościach, a nawet pod śniegiem, zwiększają koncentrację wilgoci, która z czasem może zniszczyć integralność gontów. Ważne jest, aby wyeliminować liście z dachu z Warszawy, aby usunąć to ryzyko.
3 – Rynny. Podobnie liście i inne pozostałości mogą zbierać się wzdłuż rynien. Gdy rynny zapchają się, woda nie spływa w dół spływu. Zamiast tego przelewa się przez rynnę rynny, co może prowadzić do uszkodzenia fundamentów. Chociaż oczyszczanie rynien nie jest najprzyjemniejszym zadaniem na świecie, staje się koniecznością – szczególnie przed zimą – kiedy może nastąpić dalsze zatykanie.
4 – Spadające drzewa. Jednym z największych zagrożeń dla dachu jest ryzyko upadku drzew. Większość drzew ogrodowych nie jest ogromna. Mimo to mogą spowodować poważne uszkodzenia jakie tylko mogą spotkać pobliskie dachy Warszawa. Ważne jest, aby rutynowo sprawdzać drzewa wokół domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 11 =