Plantacja borówki na pomorzu!

Plantacja borówki amerykańskiej na pomorzu rozpoczęła dawno temu. Od tego czasu uprawiamy truskawki, maliny (czerwone, czarne i złote), borówki amerykańskie i jagody. Dodano także inne owoce i warzywa, takie jak porzeczki, rabarbar, szparagi i niektóre drzewa owocowe. W planach jest dalsze dodawanie kolejnych, w tym śliwek i hawajskiego imbiru, a także więcej odmian truskawek i malin.

Koncentrujemy się na byciu plantacją owoców typu zbierackiego, ale mamy produkujemy też dżemy i galaretki owocowe. Plantacja borówki jest własnością Stefana i Janiny. Po 40 latach działalności w gospodarstwie mleczarskim postanowili rozpocząć nowy rozdział w życiu i narodziła się farma borówki. Żonaci od bardzo dawno razem podzielają pasję uprawy owoców i warzyw.

Dziś plantacja borówki jest także miejsce spotkań, kiedy to całe rodziny przyjeżdzają na sezonowe zbiory. Cieszę się także, że rodziny przychodzą do nas, aby dzielić się z nami swoimi doświadczeniami rolniczymi z uprawy roślin na plantacjach borówek i z hodowli zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − ten =